Oferta
Współpraca
Polecamy
Oferta
Druty bimetaliczne

Nasza firma oferuje bimetaliczne alternatywy dla przewodów z czystej miedzi w postaci drutów oraz linek w różnych konfiguracjach i rozmiarach.

Oferujemy bimetale miedzi z aluminium oraz miedzi ze stalą w postaci drutu oraz linek.

Połączenie miedzi i innych metali daje unikalny zestaw cen wychodzący daleko poza zakres cen pojedynczych metali zachowując idealne, niezbędne właściwości.

Przewaga wartości i wydajności:

Miedź jest jednym z najbardziej skutecznym przewodnikiem elektromagnetycznym odpornym na korozję . Stosowanie jednak drutu z czystej miedzi w wielu dziedzinach jest zbyt kosztowne a całkowita zmiana miedzi na aluminium jest przy dłuższym czasie eksploatacji nieopłacalna ze względu na szybkie utlenianie aluminium co prowadzi do spadku skuteczności i obniżenia wydajności.

Dlatego bimetaliczne przewody to połączenie i wykorzystanie najlepszych cech metali.

Zabezpieczenie przed kradzieżą:

Bardzo dużym problemem dla firm stosujących metale kolorowe stali się złodzieje. Lukratywny rynek miedzi do recyclingu spowodował duży wzrost problemu. Przewody miedziane są zwykle łatwym celem złodziei, które bez skrupułów są przetapiane i sprzedawane ponownie. Oprócz utraty samych materiałów skradzionych przez złodziei bardziej kosztowne są przerwy w dostawie prądu oraz remonty i naprawy które niejednokrotnie poprzez dużą dewastację  są skomplikowane, narażając pracowników na utratę zdrowia.

Na nasz bimetaliczny drut nie trzeba instalować alarmu, wystarczy umieścić informacje ? ten drut jest bimetaliczny ? element bezwartościowy dla złodzieja?

Warstwa miedzi połączona jest z rdzeniem drutu na stałe dlatego też miedź ze skradzionego drutu jest bardzo trudno odzyskiwalna przez co nie jest atrakcyjnym produktem dla punktów skupu złomu.

Bimetal miedź - aluminium

Pokrycie miedzią: 10% oraz 15%: Grubość warstwy miedzi jest dokładnie kontrolowana co zapewnia wytrzymałość i wydajność przewodzenia.

Bimetal miedzi z aluminium ma dużą przewagę nad drutem z samego aluminium, łącząc w sobie najlepsze cech obu metali.  Aluminiowy rdzeń drutu nadaje elastyczności, zmniejsza wagę oraz koszt drutu, natomiast miedziana warstwa zachowuje najwyższe właściwości przewodnictwa oraz izoluje aluminiowy rdzeń druty przed utlenianiem co znacząco wpływa na straty oporności rdzenia aluminiowego.

Warstwa miedziana na  powierzchni drutu idealnie spełnia rolę super przewodnika dla sygnałów o wysokiej częstotliwości, gdzie sygnał elektryczny podróżuje po skórze przewodu.

Dużą cechą połączenia miedzi i aluminium jest cena drutu. Przemysł motoryzacyjny, lotniczy, elektroniki użytkowej i urządzeń, komputerowy coraz bardzie docenia zalety bimetalicznych drutów korzystnie obniżając koszty wytwarzania, zachowując przy tym wysoką trwałość oraz optymalne parametry.

Bimetal miedź - stal

Pokrycie miedzią: 21%, 30%, 40%

Bimetaliczny drut miedzi ze  stal jest idealnym produktem w zastosowaniach odgromowych. Obudowa miedzi wokół stalowego rdzenia znacznie zwiększa przewodnictwo drutu, eliminuje opór styku z biegiem czasu co jest wadą drutów ocynkowanych czy aluminiowych. Stalowy rdzeń może być dobierany wedle życzenia klienta. Połączenie miedzi i stali to przede wszystkim niska cena, bardzo dobra przewodność  oraz wysoka wytrzymałość na rozciąganie, oraz stałe połączenie elektryczne na stykach i złączach.
Wykorzystywanie tekstów oraz materiałów graficznych zawartych na stronie surowo wzbronione.
Copyright © 2008 Degropol
Wykonanie strony: Brewka.pl